Zile nefaste. Seria Compediul monstrilor pentru vrajitoare Vol.1

Zile nefaste. Seria Compediul monstrilor pentru vrajitoare Vol.1 - Genoveva Dimova
Disponibilitate:
Carte disponibila in libraria online ishop.roZile nefaste. Seria Compediul monstrilor pentru vrajitoare Vol.1
Comanda acum "Zile nefaste. Seria Compediul monstrilor pentru vrajitoare Vol.1 - Genoveva Dimova" la pretul de 62,38 lei
Descriere carte:
Zile nefaste este primul volum din seria Compediul monstrilor pentru vrajitoare. \n \n Un fantasy captivant, inspirat din folclorul slav, perfect pentru fanii lui Naomi Novik si Andrzej Sapkowski! In calitate de vrajitoare in orasul Chernograd, atacat anual de monstri si separat de restul lumii printr-un Zid periculos, Kosara a devenit specialista in tratarea muscaturilor de licantrop, in negocierile cu kikimore si in uciderea upirilor insetati de sange. Exista un singur monstru pe care nu-l poate invinge: enigmaticul Zmey, cunoscut drept Tarul Monstrilor. Tradata de cineva apropiat, Kosara nu are de ales decat sa-si dea la schimb umbra, sursa puterilor ei, pentru o evadare rapida. Fortata sa se alieze cu Asen Bakharov, un detectiv fermecator si suspect de onorabil, tanara isi da seama ca exista o singura cale prin care isi poate recupera puterile. Va trebui sa faca fata - fara umbra - celor mai mari amenintari ale Zilelor Nefaste. Si are la dispozitie doar douasprezece zile pentru a-l invinge pe cel mai mare monstru din trecutul ei. Un debut desavarsit, cu o protagonista fermecatoare. - Locus Cand incep Zilele Nefaste, nu mai ai scapare: debutul Dimovei te va prinde in mrejele sale si te va elibera abia in zori. - Marie Brennan, autoarea romanului Istoria naturala a dragonilor Un fantasy ambitios, cu o atmosfera electrizanta, care reaprinde flacara folclorului. - Kirkus Dimova combina folclorul slav, crimele si misterele in debutul ei magic, deosebit de alert, cu un worldbuilding impresionant, reflectand in detaliu asupra chestiunilor legate de trauma, experientele imigrantilor si incredere. - Booklist O lectura fermecatoare, ingenioasa si emotionanta. Proza fascinanta a Dimovei ilustreaza o lume noua si periculoasa, plina de personaje minunate si de monstri - chiar din belsug. Pregateste-te sa-ti cunosti noul duo preferat de combatere a crimelor supranaturale! - Allison Saft, autoarea romanului O magie de neimblanzit Dimova uimeste prin debutul ei captivant, o aventura fantasy care ii va vraji pe cititori prin atmosfera tensionata, lumea primejdioasa si personajele complexe. Un roman remarcabil! - Publishers Weekly \n \n Traducere din limba engleza de Loredana Voicila.

Vezi mai multe detalii pe libraria ishop.ro Vezi mai multe detalii despre Zile nefaste. Seria Compediul monstrilor pentru vrajitoare Vol.1
Cartea Zile nefaste. Seria Compediul monstrilor pentru vrajitoare Vol.1 in librarie
Fotografiile cartilor prezentate in acest catalog online au caracter informativ si pot exista diferente intre aceastea si cartile respective. Informatiile despre cartea "Zile nefaste. Seria Compediul monstrilor pentru vrajitoare Vol.1 - Genoveva Dimova" sunt informative, pot fi schimbate fara instiintare prealabila si nu constituie obligativitate contractuala.
CARTI PE ACEEASI TEMA
si subiect apropiat..
3 recomandari Cartea.ro
Preoteasa Din Avalon - Marion Zimmer Bradley Urmatoarea carte recomandata din categoria Science Fiction / Fictiune
Marion Zimmer Bradley
37,91 lei
Salasul raului - Dean R. Koontz Urmatoarea carte recomandata din categoria Science Fiction / Fictiune
Dean R. Koontz
0,00 lei
Festinul Ciorilor (2 vol.) - George R.R. Martin Urmatoarea carte recomandata din categoria Science Fiction / Fictiune
George R.R. Martin
65,61 lei

Intoarce-te sa vezi
cartile din categoria
Science Fiction / FictiuneCarti recomandate din categoria Science Fiction / Fictiune