Pensionarii puterii

Pensionarii puterii - G. V. Ivanova
Disponibilitate:
Carte disponibila in libraria online ishop.roPensionarii puterii
  • Autor: G. V. Ivanova
  • Editura: Polirom
  • Colectia: Hexagon
  • Categoria: Politica
  • ISBN: 973-683-121-3
  • An aparitie: 1998
  • Numar de pagini: 324
  • Format carte: 106 x 180 mm
Comanda acum "Pensionarii puterii - G. V. Ivanova" la pretul de 6,56 lei
Descriere carte:
Selectia textelor de G.V. Ivanova Versiune in limba romana si Avertisment de Sorina Balanescu Cuvint inainte de V.I. Novikov Pensionarii puterii este o culegere de texte publicistice, cuprinzind amintiri din trecutul unor cunoscuti activisti de partid si de stat ? din esalonul de sus al puterii. Toate materialele, exceptie facind amintirile lui Molotov, s-au tiparit la vremea lor in diferite reviste si ziare, obiectul nararii constituindu-l, in principal, Hrusciov in perioada ?marelui sau deceniu? si activitatea lui Brejnev din ?perioada stagnarii?, fara a trece sub tacere, fireste, figura odioasa a lui Stalin. Cuprins: Agonia ? Moartea conducatorului ? De vorba cu V.M. Molotov ? O viata plina de evenimente ? Douazeci de ani alaturi de Hrusciov ? Despre Hrusciov, Brejnev si altii ? Citeva amintiri ? Nu numai despre mine va fi vorba aici ? Omului ii este dat sa greseasca ? Am fost trimis ambasador? ? As duce la bun sfirsit orice munca ? De la dezghet la stagnare ? Cum a inceput dezghetul?

Vezi mai multe detalii pe libraria ishop.ro Vezi mai multe detalii despre Pensionarii puterii
Cartea Pensionarii puterii in librarie
Fotografiile cartilor prezentate in acest catalog online au caracter informativ si pot exista diferente intre aceastea si cartile respective. Informatiile despre cartea "Pensionarii puterii - G. V. Ivanova" sunt informative, pot fi schimbate fara instiintare prealabila si nu constituie obligativitate contractuala.
CARTI PE ACEEASI TEMA
si subiect apropiat..
3 recomandari Cartea.ro
Indrazneala de a spera - Barack Obama Urmatoarea carte recomandata din categoria Politica
Barack Obama
37,99 lei
Marile asasinate - Luc Mary Urmatoarea carte recomandata din categoria Politica
Luc Mary
31,35 lei
Orase corupte. Ghid practic de tratament si prevenire - Klitgaard R. ; MacLean-Abaroa R & Lindsey Parris Urmatoarea carte recomandata din categoria Politica
Klitgaard R. ; MacLean-Abaroa R & Lin...
13,50 lei

Intoarce-te sa vezi
cartile din categoria
PoliticaCarti recomandate din categoria Politica