Pacienta tacuta

Pacienta tacuta - Alex Michaelides
Disponibilitate:
Carte disponibila in libraria online ishop.roPacienta tacuta
Comanda acum "Pacienta tacuta - Alex Michaelides" la pretul de 41,24 lei
Descriere carte:
Viata Aliciei Berenson este aparent perfecta. Pictorita renumita casatorita cu un fotograf de moda, ea traieste intr-o casa superba, cu vedere spre parc, intr-una dintre zonele cele mai dorite din Londra. Intr-o seara, sotul ei Gabriel se intoarce acasa tarziu de la o sedinta foto, iar Alicia il impusca de cinci ori in fata si apoi ramane tacuta mai multi ani. Refuzul Aliciei de a vorbi sau de a da orice fel de explicatii transforma o tragedie domestica in ceva mult mai teribil, un mister care capteaza imaginatia comunitatii si o face pe Alicia celebra. Pretul tablourilor sale creste astronomic, iar ea, pacienta tacuta, este ascunsa de tabloide si de lumina reflectoarelor la The Grove, un spital psihiatric de maxima securitate din nordul Londrei. Theo Faber este un psihoterapeut care a asteptat multa vreme oportunitatea de a lucra cu Alicia. Hotararea lui de a o face sa vorbeasca si sa dezvaluie misterul motivului pentru care si-a impuscat sotul il poarta pe un drum plin de primejdii - o cautare a adevarului care ameninta sa-l distruga... \n \n Pacienta tacuta este un thriller psihologic socant despre un act de violenta extrem al unei femei impotriva sotului ei - si despre un terapeut obsedat de descoperirea motivului din spatele acestui act... \n \n O povestire inteligenta, sofisticata, incarcata cu suspans real - un roman foarte bun conform tuturor standardelor. - Lee Child \n \n Thriller-ul perfect. Nu am putut literalmente sa il las din mana. - A.J. Finn \n \n Acest thriller psihologic plin de intrigi, il pozitioneaza pe Michaelides ca un jucator important in domeniu. - Publishers Weekly \n \n Pacienta tacuta este un roman crime de debut remarcabil care isi creeaza calea proprie, oferind un studiu de caractere inteligent si un complot maestru, toate infasurate in scrisul hipnotic de la care nu vrei sa te rupi. - Crime by the Book \n \n Ritmul si finetea unui maestru. - BBC Culture \n

Vezi mai multe detalii pe libraria ishop.ro Vezi mai multe detalii despre Pacienta tacuta
Cartea Pacienta tacuta in librarie
Fotografiile cartilor prezentate in acest catalog online au caracter informativ si pot exista diferente intre aceastea si cartile respective. Informatiile despre cartea "Pacienta tacuta - Alex Michaelides" sunt informative, pot fi schimbate fara instiintare prealabila si nu constituie obligativitate contractuala.
CARTI PE ACEEASI TEMA
si subiect apropiat..
3 recomandari Cartea.ro
Alb infinit - Ken Follett Urmatoarea carte recomandata din categoria Thriller / Suspans
Ken Follett
27,53 lei
Imaginea din oglinda (vol.2 din seria Centrul de Comanda) - Tom Clancy Steve Pieczenik Urmatoarea carte recomandata din categoria Thriller / Suspans
Tom Clancy Steve Pieczenik
12,35 lei
Oracolul Lunei - Frederic Lenoir Urmatoarea carte recomandata din categoria Thriller / Suspans
Frederic Lenoir
28,49 lei

Intoarce-te sa vezi
cartile din categoria
Thriller / SuspansCarti recomandate din categoria Thriller / Suspans