Obolul visului

Obolul visului - Yourcenar Marguerite
Disponibilitate:
Carte disponibila in libraria online ishop.roObolul visului
Comanda acum "Obolul visului - Yourcenar Marguerite" la pretul de 7,50 lei
Descriere carte:
Viata e vis, dar un vis te poate costa viata. Personajele cartii ies, pe rind, in fata, ca sa-si spuna povestea. Ce le leaga? Un cadru: Roma anului 1933. O intilnire: jocul intimplarii le incruciseaza, intr-o clipa trecatoare, drumurile. Un tribut: intr-un fel sau altul sint gata sa-si plateasca iluziile, sa-si dea obolul visului.Povestile se prind una de alta ca si cum eroii lor si-ar preda o stafeta nevazuta. Dumneavoastra, cititorii, veti observa inca o data 'ce mica-i lumea'. Un mic secret de lectura: nu scapati din ochi, de-a lungul cartii, moneda de 10 lire care apare deja din primul capitol.

Vezi mai multe detalii pe libraria ishop.ro Vezi mai multe detalii despre Obolul visului
Cartea Obolul visului in librarie
Fotografiile cartilor prezentate in acest catalog online au caracter informativ si pot exista diferente intre aceastea si cartile respective. Informatiile despre cartea "Obolul visului - Yourcenar Marguerite" sunt informative, pot fi schimbate fara instiintare prealabila si nu constituie obligativitate contractuala.
CARTI PE ACEEASI TEMA
si subiect apropiat..
3 recomandari Cartea.ro
Insula din ziua de ieri - Umberto Eco Urmatoarea carte recomandata din categoria Literatura universala
Umberto Eco
47,02 lei
Japonia lui Lafcadio Hearn - Lafcadio Hearn Urmatoarea carte recomandata din categoria Literatura universala
Lafcadio Hearn
26,10 lei
Farrago - Yann Apperry Urmatoarea carte recomandata din categoria Literatura universala
Yann Apperry
18,75 lei

Intoarce-te sa vezi
cartile din categoria
Literatura universalaCarti recomandate din categoria Literatura universala