Istoria ilustrata a lumii

Istoria ilustrata a lumii - Klaus Berndl si Markus Hattstein
Disponibilitate:
Carte disponibila in libraria online ishop.roIstoria ilustrata a lumii
Comanda acum "Istoria ilustrata a lumii - Klaus Berndl si Markus Hattstein" la pretul de 160,55 lei
Descriere carte:
Porneste intr-o calatorie virtuala in timp, de la perioada antica pana in zilele noastre: Un volum esential cu 4 000 de fotografii, reproduceri, ilustratii si harti in care vei descoperi civilizatii, imperii, inventii, inovatii, razboaie, revolutii, fapte memorabile, personalitati marcante. Nu rata ocazia de a descoperi cele mai importante evenimente care au marcat existenta omenirii de-a lungul secolelor! 

Volumul cuprinde capitole precum Preistoria - primele imperii, Lumea antica, Evul Mediu, Inceputul perioadei moderne, Epoca Moderna, Razboaiele mondiale si perioada interbelica, Lumea contemporana.

Vezi mai multe detalii pe libraria ishop.ro Vezi mai multe detalii despre Istoria ilustrata a lumii
Cartea Istoria ilustrata a lumii in librarie
Fotografiile cartilor prezentate in acest catalog online au caracter informativ si pot exista diferente intre aceastea si cartile respective. Informatiile despre cartea "Istoria ilustrata a lumii - Klaus Berndl si Markus Hattstein" sunt informative, pot fi schimbate fara instiintare prealabila si nu constituie obligativitate contractuala.
CARTI PE ACEEASI TEMA
si subiect apropiat..
3 recomandari Cartea.ro
Istoria lumii de la Big Bang pana in prezent - Cynthia Stokes Brown Urmatoarea carte recomandata din categoria Istorie
Cynthia Stokes Brown
18,90 lei
Istoria Spaniei  - Pierre Vilar Urmatoarea carte recomandata din categoria Istorie
Pierre Vilar
11,40 lei
Ultima republica. Volumul III: Dezastrul - Victor Suvorov Urmatoarea carte recomandata din categoria Istorie
Victor Suvorov
33,20 lei

Intoarce-te sa vezi
cartile din categoria
IstorieCarti recomandate din categoria Istorie