Harun si Marea de Povesti

Harun si Marea de Povesti - Salman Rushdie
Disponibilitate:
Carte disponibila in libraria online ishop.roHarun si Marea de Povesti
Comanda acum "Harun si Marea de Povesti - Salman Rushdie" la pretul de 17,95 lei
Descriere carte:
Traducere de Dana Craciun. Aparut in 1990, „Harun si Marea de Povesti” ne ofera istoria micului Harun Khalifa si a familiei sale, in special a tatalui sau, Rasid Khalifa, povestitor de profesie. De o simplitate si o prospetime cuceritoare, „Harun si Marea de Povesti” e mai degraba o carte despre povesti decit una de povesti. „O poveste comica, vie, plina de imaginatie... Din aceasta «Mare de Povesti» isi trage Salman Rushdie seva scrierilor sale.” (New York Times Book Review) „«Harun si Marea de Povesti» nu e doar o carte pentru cei care iubesc o poveste buna. E dovada vie a unui adevarat geniu literar.” (Stephen King)

Vezi mai multe detalii pe libraria ishop.ro Vezi mai multe detalii despre Harun si Marea de Povesti
Cartea Harun si Marea de Povesti in librarie
Fotografiile cartilor prezentate in acest catalog online au caracter informativ si pot exista diferente intre aceastea si cartile respective. Informatiile despre cartea "Harun si Marea de Povesti - Salman Rushdie" sunt informative, pot fi schimbate fara instiintare prealabila si nu constituie obligativitate contractuala.
CARTI PE ACEEASI TEMA
si subiect apropiat..
3 recomandari Cartea.ro
Sarbatoarea continua - Ernest Hemingway Urmatoarea carte recomandata din categoria Literatura universala
Ernest Hemingway
37,95 lei
Vita Sexualis - Mori Ogai Urmatoarea carte recomandata din categoria Literatura universala
Mori Ogai
17,01 lei
La fel de iute ca dorinta - Esquivel Laura Urmatoarea carte recomandata din categoria Literatura universala
Esquivel Laura
7,00 lei

Intoarce-te sa vezi
cartile din categoria
Literatura universalaCarti recomandate din categoria Literatura universala