Sociologie generala

Sociologie generala - Petre Andrei
Disponibilitate:
Carte disponibila in libraria online ishop.roSociologie generala
  • Autor: Petre Andrei
  • Editura: Polirom
  • Colectia: Collegium. Sociologie
  • Categoria: Sociologie
  • ISBN: 973-9248-51-9
  • An aparitie: 1997
  • Numar de pagini: 392
  • Format carte: 160 x 235 mm
Comanda acum "Sociologie generala - Petre Andrei" la pretul de 0,00 lei
Descriere carte:
Lucrarea cuprinde prelegerile de sociologie sustinute de catre Petre Andrei la Facultatea de Filosofie din Iasi.

Cuprins: Sociologia ca stiinta ? Ce este sociologia ? Raporturile dintre sociologie si alte stiinte ? Metodologia sociologiei ? Ce este societatea: natura si esenta ei ? Factorii si conditiile vietii sociale ? Geneza vietii sociale si formele ei ? Structura si evolutia societatii

Vezi mai multe detalii pe libraria ishop.ro Vezi mai multe detalii despre Sociologie generala
Cartea Sociologie generala in librarie
Fotografiile cartilor prezentate in acest catalog online au caracter informativ si pot exista diferente intre aceastea si cartile respective. Informatiile despre cartea "Sociologie generala - Petre Andrei" sunt informative, pot fi schimbate fara instiintare prealabila si nu constituie obligativitate contractuala.
CARTI PE ACEEASI TEMA
si subiect apropiat..
3 recomandari Cartea.ro
Publicitate si societate - Bernard Cathelat Urmatoarea carte recomandata din categoria Sociologie
Bernard Cathelat
0,00 lei
Neam, popor sau natiune? - Victor Neumann Urmatoarea carte recomandata din categoria Sociologie
Victor Neumann
13,50 lei

Intoarce-te sa vezi
cartile din categoria
SociologieCarti recomandate din categoria Sociologie