Povestiri (1990-1993)

Povestiri (1990-1993) - Slawomir Mrozek
Disponibilitate:
Carte disponibila in libraria online ishop.roPovestiri (1990-1993)
Comanda acum "Povestiri (1990-1993) - Slawomir Mrozek" la pretul de 9,03 lei
Descriere carte:
Povestirile lui Slawomir Mrozek au trei calitati esentiale: sint scrise simplu, fara a fi insa simpliste; au mult umor, fara a fi insa umoristice; au morala, fara a fi insa moraliste. Acestor calitati li se adauga multe altele, printre care capacitatea autorului de a genera un comic buf, pornind de la situatii in care nimic nu-l anunta, sau centrarea naratiunii exclusiv pe eveniment, fara a se lasa loc in interiorul povestirii asa-ziselor ?pauze de respiro?.

Cuprins: Bim si bom ? Muzeul figurilor de ceara ? Gaura din pod ? T. Ispasitor ? Noul sah ? Ketchup ? Insula comorilor ? Nebunul ? Schimbare de tren ? Pretul celebritatii

Vezi mai multe detalii pe libraria ishop.ro Vezi mai multe detalii despre Povestiri (1990-1993)
Cartea Povestiri (1990-1993) in librarie
Fotografiile cartilor prezentate in acest catalog online au caracter informativ si pot exista diferente intre aceastea si cartile respective. Informatiile despre cartea "Povestiri (1990-1993) - Slawomir Mrozek" sunt informative, pot fi schimbate fara instiintare prealabila si nu constituie obligativitate contractuala.
CARTI PE ACEEASI TEMA
si subiect apropiat..
3 recomandari Cartea.ro
Cartea cu bunici - Marius Chivu (coordonator) Urmatoarea carte recomandata din categoria Nuvele si povestiri
Marius Chivu (coordonator)
25,20 lei
Lady V. Proze romano-americane - Dumitru Radu Popa Urmatoarea carte recomandata din categoria Nuvele si povestiri
Dumitru Radu Popa
19,00 lei
Povesti demonice - Urmatoarea carte recomandata din categoria Nuvele si povestiri
8,55 lei

Intoarce-te sa vezi
cartile din categoria
Nuvele si povestiriCarti recomandate din categoria Nuvele si povestiri