Nu de-aia sunt o inspiratie

Nu de-aia sunt o inspiratie - Alex Szollo
Disponibilitate:
Carte disponibila in libraria online ishop.roNu de-aia sunt o inspiratie
Comanda acum "Nu de-aia sunt o inspiratie - Alex Szollo" la pretul de 42,30 lei
Descriere carte:
Spuneti-i cum doriti, cod al bunelor maniere, avertizor de demnitate, dar Alex Szollo va pune in maini un manual din Romania educata v.2.0 (oare in educatie exista studii de fezabilitate?) despre umanitate, vaz, vizibilitate si holbat, accesibilizare, bagatori de seama, ba, handicapatule, egalitatea de sanse, terapie, frici, despre iubire neconditionata si fiinte necuvantatoare, pasiuni, depasirea conditiei, muzica, despre ce pare bolnav si sanatos, bullying, dizabilitate si neplata celor nspe pacate. Pe o rampa cu inclinare adecvata, veti fi pusi in situatii diferite, povestite cu umor, nonsalant si cu credinta, pentru a intelege ca exista normalitate, nu neputinta. Stiti care-i marea mea binecuvantare? Ca printre cei din minoritate se numara oameni cu suflete a caror putere seamana cu cea din sufletul regelui David in clipa bataliei cu gigantul Goliat. Nu ma simt judecat, nu ma simt hartuit, nu ma simt obligat in prezenta lor sa fiu altcineva, altceva, altcumva decat sunt in viata de zi cu zi. Iar asta inseamna enorm pentru mine. Bucuria libertatii de a fi noi insine trebuie sa caracterizeze prieteniile fiecaruia dintre noi. Cu sau fara dizabilitati, rockeri, rapperi, depesari, punkeri, metalisti, manelisti sau iubitori de folclor, albi, negri, crestini, evrei, musulmani, budisti, sintoisti, orice am fi, oameni suntem, si cred ca trebuie sa ne bucuram de umanitatea noastra. Deplina. Cu bune, cu rele, cu toate dintre ele, si cu tot ce se intampla in jurul nostru. - Alex Szollo

Vezi mai multe detalii pe libraria ishop.ro Vezi mai multe detalii despre Nu de-aia sunt o inspiratie
Cartea Nu de-aia sunt o inspiratie in librarie
Fotografiile cartilor prezentate in acest catalog online au caracter informativ si pot exista diferente intre aceastea si cartile respective. Informatiile despre cartea "Nu de-aia sunt o inspiratie - Alex Szollo" sunt informative, pot fi schimbate fara instiintare prealabila si nu constituie obligativitate contractuala.
CARTI PE ACEEASI TEMA
si subiect apropiat..
3 recomandari Cartea.ro
Raiul inocentilor - Lidia Staniloae Urmatoarea carte recomandata din categoria Literatura romana
Lidia Staniloae
22,50 lei
Femeia in rosu - Adriana Babeti, Mircea Mihaies, Mircea Nedelciu Urmatoarea carte recomandata din categoria Literatura romana
Adriana Babeti, Mircea Mihaies, Mirce...
22,32 lei
Invitatie la Vals - Mihail Drumes Urmatoarea carte recomandata din categoria Literatura romana
Mihail Drumes
17,00 lei

Intoarce-te sa vezi
cartile din categoria
Literatura romanaCarti recomandate din categoria Literatura romana