Limba romana pentru examenul de capacitate

Limba romana pentru examenul de capacitate - Gheorghe Capsa
Disponibilitate:
Carte disponibila in libraria online ishop.roLimba romana pentru examenul de capacitate
Comanda acum "Limba romana pentru examenul de capacitate - Gheorghe Capsa" la pretul de 0,00 lei
Descriere carte:
Lucrarea constituie un instrument de lucru destinat elevilor de gimnaziu, o abordare comprehensiva a regulilor care guverneaza limba. Gindita in perspectiva curriculum-ului national, cartea are in vedere doua aspecte esentiale: cunoasterea normei limbii literare si formarea deprinderilor de aplicare a acesteia in exprimarea scrisa si orala.

Vezi mai multe detalii pe libraria ishop.ro Vezi mai multe detalii despre Limba romana pentru examenul de capacitate
Cartea Limba romana pentru examenul de capacitate in librarie
Fotografiile cartilor prezentate in acest catalog online au caracter informativ si pot exista diferente intre aceastea si cartile respective. Informatiile despre cartea "Limba romana pentru examenul de capacitate - Gheorghe Capsa" sunt informative, pot fi schimbate fara instiintare prealabila si nu constituie obligativitate contractuala.
CARTI PE ACEEASI TEMA
si subiect apropiat..
3 recomandari Cartea.ro

Intoarce-te sa vezi
cartile din categoria
Testare NationalaCarti recomandate din categoria Testare Nationala