Istoria romanilor. Culegere de teste pentru admiterea la Academia de Politie

Istoria romanilor. Culegere de teste pentru admiterea la Academia de Politie - Mihaela Olteanu
Disponibilitate:
Carte disponibila in libraria online ishop.roIstoria romanilor. Culegere de teste pentru admiterea la Academia de Politie
Comanda acum "Istoria romanilor. Culegere de teste pentru admiterea la Academia de Politie - Mihaela Olteanu" la pretul de 14,40 lei
Descriere carte:
Aceasta culegere se adreseaza atat elevilor care se pregatesc pentru admiterea la Academia de Politie, cat si profesorilor de specialitate. Lucrarea cuprinde un numar de 35 de teste de evaluare, pentru fiecare lectie din programa, dintre acestea 11 fiind de recapitulare a intregii materii de concurs.
Testele din culegere sunt intocmite in concordanta cu programa de admitere si cu modelele de subiecte propuse in ultimii ani, pe baza celor 5 manuale avizate de Ministerul Educatiei si Cercetarii. Pentru folosirea cat mai eficienta a lucrarii trebuie studiat cu multa atentie continutul fiecarei lectii din orice manual de istorie de clasa a XII-a, dupa care se poate trece la rezolvarea testelor in conditii similare celor de examen prin eliminarea oricaror surse de informare si acordandu-se un timp limita (de maximum 3 ore). In finalul lucrarii sunt prezentate raspunsurile si baremele de corectare pentru fiecare test, punctajul total echivaland cu nota 10.

Vezi mai multe detalii pe libraria ishop.ro Vezi mai multe detalii despre Istoria romanilor. Culegere de teste pentru admiterea la Academia de Politie
Cartea Istoria romanilor. Culegere de teste pentru admiterea la Academia de Politie in librarie
Fotografiile cartilor prezentate in acest catalog online au caracter informativ si pot exista diferente intre aceastea si cartile respective. Informatiile despre cartea "Istoria romanilor. Culegere de teste pentru admiterea la Academia de Politie - Mihaela Olteanu" sunt informative, pot fi schimbate fara instiintare prealabila si nu constituie obligativitate contractuala.
CARTI PE ACEEASI TEMA
si subiect apropiat..
3 recomandari Cartea.ro
Atlas geografic de buzunar  - Octavian Mandrut Urmatoarea carte recomandata din categoria Facultate
Octavian Mandrut
28,50 lei
Corpul uman - Stephens Diane Urmatoarea carte recomandata din categoria Facultate
Stephens Diane
19,95 lei
Apa - batalia pentru viata - Larousse Urmatoarea carte recomandata din categoria Facultate
Larousse
21,37 lei

Intoarce-te sa vezi
cartile din categoria
FacultateCarti recomandate din categoria Facultate