Comentarii la Evanghelia dupa Ioan

Comentarii la Evanghelia dupa Ioan - Stefan Todirascu
Disponibilitate:
Carte disponibila in libraria online ishop.roComentarii la Evanghelia dupa Ioan
Comanda acum "Comentarii la Evanghelia dupa Ioan - Stefan Todirascu" la pretul de 25,00 lei
Descriere carte:
„Viata lui Stefan Todirascu ilustreaza versantul discret al ortodoxiei, al cuminteniei, smereniei si inteligentei spirituale negalagioase. Este una dintre personalitatile Rugului Aprins care a adus multi tineri spre rugaciunea neincetata sau, macar, spre Biserica. Printre cei care s-au format in tinerete langa profesorul St. Todirascu trebuie amintiti academicianul Virgil Candea si doctorul Mihai Constantineanu.” (Marius Vasileanu) \n \n Cuprins: Stefan Todirascu si grupul Rugul Aprins Fisa biografica COMENTARII LA EVANGHELIA DUPA IOAN Introducere • Capitolul I • Capitolul II • Capitolul III • Capitolul IV • Capitolul V • Capitolul VI • Capitolul VII • Capitolul VIII • Capitolul IX • Capitolul X • Capitolul Xl • Capitolul XII • Capitolul XIII • Despre Capitolele XIV, XV si XVI • Capitolul XIV • Despre Capitolele XV si XVI • Capitolul XV • Capitolul XVI • Capitolul XVII • Despre Capitolele XVIII si XIX • Capitolul XVIII • Capitolul XIX • Capitolul XX • Capitolul XXI ADDENDA Pecete de nesters • Randunica si capriorul • De mi-as dori, de-as fi

Vezi mai multe detalii pe libraria ishop.ro Vezi mai multe detalii despre Comentarii la Evanghelia dupa Ioan
Cartea Comentarii la Evanghelia dupa Ioan in librarie
Fotografiile cartilor prezentate in acest catalog online au caracter informativ si pot exista diferente intre aceastea si cartile respective. Informatiile despre cartea "Comentarii la Evanghelia dupa Ioan - Stefan Todirascu" sunt informative, pot fi schimbate fara instiintare prealabila si nu constituie obligativitate contractuala.
CARTI PE ACEEASI TEMA
si subiect apropiat..
3 recomandari Cartea.ro

Intoarce-te sa vezi
cartile din categoria
Carte OrtodoxaCarti recomandate din categoria Carte Ortodoxa