CAUTARE
carte sau publicatie
pe cartea.ro
carte sau publicatie
pe cartea.ro
Fratii Grimm
Povesti
Autor: Fratii GrimmNr. pagini: 160 / An aparitie: 2005 / Editura: Andromeda
Cuprins: - Alba ca zapada - Scufita rosie - Cenusereasa - Fata mosului cea cuminte si harnica si fata babei cea haina si urata - Hansel si Gretel - Frumoasa adormita - Muzicantii din Bremen - Printul fermecat - Casuta din padure - Muntele Simeli -... detalii carte...
Povesti
Autor: Fratii GrimmNr. pagini: 96 / An aparitie: 2002 / Editura: Corint
Batrana, cu toate ca se purta asa frumos cu ei, era de fapt o vrajitoare haina la suflet, care isi facuse dinadins casuta ca sa-i atraga pe copii. O data ce intrau acolo, ii omora, ii gatea si-i manca. Cand se intampla sa-i pice cineva in capcana era o... detalii carte...
Povesti - Fratii Grimm (editie de lux)
Autor: Fratii GrimmNr. pagini: 295 / An aparitie: 2008 / Editura: Regis
Povesti alese
Autor: Fratii GrimmNr. pagini: 608 / An aparitie: 2002 / Editura: Herra
Povesti de Fratii Grimm
Autor: Fratii GrimmNr. pagini: 120 / An aparitie: 2004 / Editura: Corint Junior
Intamplari hazlii, personaje nazdravane, eroi indragiti, toate sunt componentele unei lecturi placute din creatia cunoscutilor povestitori care au incantat copilaria atator generatii. detalii carte...
Povesti II
Autor: Fratii GrimmNr. pagini: 228 / An aparitie: 2001 / Editura: Tedit
Povestile Fratilor Grimm
Autor: Fratii GrimmNr. pagini: 552 / An aparitie: 2007 / Editura: Polirom